יצירת קשר עם חברת בניית אתרים צור קשר

 077-7644819
חייגו או השאירו הודעתכם

 
חדשות בניית אתרים אחרונות פוסטים אחרונים
08/05/2024 19:16
המדריך המלא להקמת חנות באינטרנט עם מכירות בכל העולם. החל משלב בניית החנות האינטרנטית והמשך בבחירת המ...
05/05/2024 19:45
מהו בלוק שאלות נפוצות, אסטרטגיות היישום שלו, היתרונות שהוא מציע, תרומתו לקידום אתרים וטיפים חיוניים ...
03/04/2024 18:43
במדריך זה, נתעמק בשיטות המומלצות ליצירת דף "אודותינו" יעיל, המכסה הכל מאסטרטגיות תוכן ועד ...

טיפים לאופטימיזציה של מהירות האתר בצד הלקוח ובצד השרת

 1. דף הבית
 2. חדשות בנייה ושיווק אתרים
 3. טיפים לאופטימיזציה של מהירות האתר בצד הלקוח ובצד השרת
22/10/2023 16:36
אספנו עבורכם טיפים שיכוונו אתכם כיצד לעשות אופטימיזציה למהירות האתר שלכם. אתר מהיר יותר מביא למיקומים גבוהים יותר במנועי החיפוש ולהגדלה בחשיפות ובהמרות.
שיפור מהירות אתר אינטרנט

אופטימיזציית מהירות לאתרי אינטרנט

מהירות האתר היא גורם קריטי במתן חווית משתמש חיובית ובשיפור הדירוג במנועי החיפוש. אתרים עם טעינה איטית יכולים לתסכל משתמשים ולהוביל לשיעורי יציאה גבוהים יותר מדף הכניסה. אתר מהיר יותר גם ידורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש, ובכך יזכה לחשיפה גדולה יותר, וגם ישפר את חוויית המשתמש באתר, ובכך יגדיל את שיעור ההמרות שלו.

אופטימיזציית מהירות כוללת שיפור הן בצד הלקוח (HTML, CSS ו-JavaScript) והן בצד השרת של אתר אינטרנט, כדי להבטיח שהוא נטען במהירות וביעילות. במאמר זה נעמיק בטכניקות ובאסטרטגיות שונות לאופטימיזציה של מהירות האתר משני הצדדים.

אופטימיזציה בצד הלקוח

צד הלקוח מאגד בתוכו את כל הממשק למשתמש המנוהל בדפדפן, ולא בצד השרת. הוא כולל בין היתר את הגדרות מבנה האתר (HTML), הגדרות עיצוב האתר (CSS) והפונקציונליות של האתר (JavaScript).

נציג בפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם עם אופטימיזציית המהירות בצד הלקוח.

אופטימיזציה של ה-HTML

 1. מיזעור גודל קובץ HTML - הסירו רווחים לבנים, הערות ומעברי שורות מיותרים. השתמשו בכלים להקטנת HTML כמו HTMLMinifier או בכלים מקוונים כמו Minify HTML.
 2. אופטימיזציה לתמונות - השתמשו בפורמטים מותאמים של תמונה (למשל, WebP) ודחסו תמונות כדי להקטין את גדלי הקבצים מבלי להקריב את האיכות.
 3. צימצום בקשות HTTP - שלבו קבצי CSS או JS מרובים לאחד כדי להפחית את מספר בקשות ה-HTTP. הכניסו CSS או JS קטנים ישירות לתוך HTML כדי למנוע בקשות נוספות. כל בקשה היא למעשה פניה לשרת והיא מאיטה את טעינת האתר.
 4. טעינת אלמנטים במקביל - שנו את סדר טעינת קבצי ה-CSS וה-JS מתוך ה-HTML, באופן שקודם תבוצע טעינת ה-CSS ורק לאחריה טעינת ה-JS. הסיבה היא שטעינת CSS נעשית בצורה אסינכרונית, כלומר, בצורה מקבילית, בעוד שטעינת JS נעשית בצורה סינכרונית שחוסמת את התקדמות טעינת יתר האלמנטים ב-HTML עד לסיום טעינת ה-JS.
 5. תעדוף תוכן קריטי - טענו קודם משאבים קריטיים (תמונות, סרטונים, טקסטים) ואילו תוכן לא חיוני טענו מאוחר יותר. השתמשו בטכניקות כמו טעינה עצלה (lazy load) עבור תמונות או סרטונים שאינם קריטיים.

אופטימיזציה של ה-CSS

 1. מיזעור גודל קובץ CSS - הקטינו CSS באמצעות כלים כמו CSSNano, UglifyCSS או כלים מקוונים. ניתן להשתמש במאפייני קיצור שונים ב-CSS, על מנת להקטין את גודל הקוד הכולל.
 2. צימצום אלמנטים - שלבו תמונות קטנות לגיליון ספרייט (sprite) אחד כדי לצמצם בקשות HTTP. באופן דומה, השתמשו בתכונת background-position לטעינה של חלק מתמונת רקע יחידה שתשמש למספר רקעים.
 3. הטמעת אלמנטים below the fold - שיקלו לכלול קטעי CSS המתייחסים לאלמנטים שמוצגים על המסך מיד עם טעינת העמוד וללא צורך בגלילה, ישירות ב-HTML במקום בקובץ CSS חיצוני.

אופטימיזציה של ה-JS

 1. מיזעור גודל קובץ JavaScript - צמצמו ושרשרו קבצי JavaScript באמצעות כלים כמו UglifyJS או Terser.
 2. טעינה במקביל - השתמשו בטעינה אסינכרונית עבור סקריפטים לא חיוניים באמצעות התכונות async or defer.
 3. שיפור הגדרות המטמון של הדפדפן - הגדירו תאריך תפוגה (expiration date) מתאים או גיל מקסימלי (maximum age) בכותרות HTTP כדי לאפשר לדפדפנים לשמור קבצי JavaScript במטמון.

אופטימיזציה בצד השרת

צד השרת מאגד בתוכו את שרתי אחסון האתר עליהם מאוחסנים קוד האתר, בסיס הנתונים וכן קבצי התמונות והמסמכים.

נציג בפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם עם אופטימיזציית המהירות בצד השרת.

 1. שימוש ב-CDN - עשו שימוש ב-CDN, שמהווה הפצה של משאבי האתר בשרתי אחסון ברחבי העולם. תוכן המאוחסן קרוב יותר פיסית למשתמשים נטען מהר יותר.
 2. דחיסת נתונים - אפשרו דחיסת Gzip כדי להקטין את גודל הקבצים המועברים בין השרת לדפדפן המשתמש.
 3. פרוטוקולי תקשורת מתקדמים - עשו שימוש בפרוטוקולי התקשורת http/2 ו- http/3 לעיבוד והעברת נתונים מהיר יותר ברשת.
 4. אופטימיזציה לבסיס הנתונים - שפרו את טבלאות ה-SQL בצורה חכמה. הגדירו מפתחות אינדקס לשדות רלוונטיים, העדיפו בחירת סוג מידע מצומצם (למשל tinyint במקום int, או varchar במקום text), הטמיעו מנגנוני cache לבסיס הנתונים ועוד.
 5. נצלו את מטמון הדפדפן - הגדירו כותרות מטמון מתאימות (בדרך כלל בקבצי htaccess על השרת או בקוד צד השרת, אך גם בקוד ה-HTML), כדי לאפשר לדפדפנים לשמור משאבים במטמון ולשפר את טעינת הדפים הבאים.

סיכום נושא אופטימיזציית המהירות

לסיכום, אופטימיזציה של מהירות האתר היא חיונית כדי לספק חווית משתמש חלקה. על ידי הטמעת שילוב של אופטימיזציות בצד הלקוח ובצד השרת, ניתן לשפר משמעותית את המהירות והביצועים של האתר שלך, דבר שיוביל לשביעות רצון מוגברת של המשתמשים ולשיפור הדירוג במנועי החיפוש.

נמליץ מעת לעת לבדוק את מהירות האתר באמצעות כלים שונים כמו Google PageSpeed Insights, GTmetrix או Pingdom וזאת, על מנת לנתח את מהירות האתר ולזהות אופטימיזציות אפשריות נוספות.

מדוע אופטימיזציית מהירות האתר חשובה הן בצד השרת והן בצד הלקוח?
אופטימיזציה של מהירות האתר חיונית לאספקת חווית משתמש חלקה, הפחתת שיעורי יציאה מדף הכניסה, שיפור דירוג מנועי החיפוש ובסופו של דבר הגדלת ההמרות וההכנסות.
אלו אסטרטגיות קיימות בצד השרת לשיפור מהירות האתר?
אסטרטגיות צד השרת כוללות: שימוש בספק אחסון אמין עם שרתים מהירים ותשתית ניתנת להרחבה. הטמעת מנגנוני שמירה במטמון, כגון אחסון במטמון בצד השרת ורשתות להעברת תוכן (CDNs), כדי להפחית את עומס השרת ולהקטין את זמני טעינת הדפים. אופטימיזציה של תצורות שרת, כגון הפעלת דחיסת gzip, מינוף מטמון דפדפן ומזעור זמני התגובה של השרת. שימוש בשפות סקריפטים ובמסגרות יעילות בצד השרת, כגון PHP, Python או Node.js, כדי למזער את התקורה בעיבוד ולשפר את ביצועי השרת.
כיצד אופטימיזציה בצד הלקוח יכולה לשפר את מהירות האתר?
אופטימיזציה בצד הלקוח מתמקדת באופטימיזציה של הביצועים של דפי אינטרנט בתוך הדפדפן של המשתמש. האסטרטגיות כוללות: מזעור גדלי קבצים - דחיסה וצמצום של קובצי CSS, JavaScript ו-HTML, כדי לצמצם את זמני ההורדה. מינוף שמירה במטמון של דפדפן - ציון כותרות בקרת מטמון וניצול עובדי שירות, כדי לשמור נכסים סטטיים במטמון ולשפר את טעינת העמודים הבאים. אופטימיזציה של תמונות - שינוי גודל ודחיסה של תמונות, כדי להקטין את גדלי הקבצים מבלי לפגום באיכות, ושימוש בפורמטים מודרניים של תמונה כמו WebP לשיפור הדחיסה. יישום טעינה עצלה - טעינת תמונות ונכסים אחרים באופן אסינכרוני כשהם מגיעים לטווח הנראה לעין, ולא בבת אחת, כדי לשפר את זמני הטעינה הראשוניים של הדפים. ביטול משאבים חוסמי רינדור - דחיית הטעינה של משאבי CSS ו-JavaScript שאינם קריטיים, כדי לתת עדיפות לעיבוד תוכן בחלק העליון והקבוע ולשפר את הביצועים הנתפסים.
כיצד שילוב של אופטימיזציות בצד השרת וצד הלקוח יכול להוביל לשיפורים משמעותיים במהירות האתר?
על ידי הטמעת אופטימיזציות הן בצד השרת והן בצד הלקוח, אתרים יכולים להשיג שיפורי ביצועים מקיפים. אופטימיזציות בצד השרת מפחיתות את זמני התגובה של השרת וממטבות את אספקת התוכן, בעוד שאופטימיזציות בצד הלקוח ממזערות את גדלי הקבצים, ממנפות את אחסון המטמון של הדפדפן ומתעדפות רינדור קריטי, וכתוצאה מכך זמני טעינה מהירים יותר וחווית משתמש משופרת בסך הכל.
באילו כלים וטכניקות ניתן להשתמש כדי למדוד ולנטר את ביצועי מהירות האתר?
כלים וטכניקות למדידה וניטור ביצועי מהירות האתר כוללים: כלים מקוונים כגון Google PageSpeed Insights, GTmetrix ו-WebPageTest לניתוח מדדי מהירות דפים ומתן המלצות אופטימיזציה. כלים למפתחי דפדפן, כגון Chrome DevTools ו-Firefox Developer Tools, ליצירת פרופיל וניפוי באגים בבעיות ביצועים בצד הלקוח. כלי ניטור שרתים כמו New Relic ו-Pingdom למעקב אחר זמני תגובה של שרת, זמן פעולה וניצול משאבים. שירותי ניטור ביצועים, לרבות פלטפורמות לניהול ביצועי אפליקציות (APM) וכלי ניטור סינתטיים, לניטור רציף והתראה על ביצועי מהירות האתר.
הוספת תגובה
YouTube previewPlay

שנקפיץ יחד את העסק שלך לגבהים חדשים?

בניית חנות אינטרנטית של מיזם גרופ תעזור לך ביצירת סיסטם עוצמתי שמגדיל מכירות.

ההצלחה מבוססת על בניית חנות וירטואלית בחוד החנית עם הקמת מערך שיווק אפקטיבי שמגדיל חשיפה והמרות.

 

אל תהססו! מלאו את הטופס או התקשרו עכשיו 077-7644819

 
WhatsApp
שנקפיץ לך את העסק?
לחץ כאן
התקשר עכשיו 077-7644819
או מלא את הטופס להלן: