יצירת קשר עם חברת בניית אתרים צור קשר

 077-7644819
חייגו או השאירו הודעתכם

 
מאמרים אחרונים מאמרים אחרונים
05/05/2024 20:48
בניית אתר אינטרנט למכירה של מוצרי יום הולדת וכלים חד פעמיים
04/04/2024 18:47
בניית של חנות באינטרנט למכירה של מוצרי גיימינג, מחשבים, סלולר וציוד נלווה
09/08/2023 17:16
בניית חנות באינטרנט למכירה של מוצרים לחיות מחמד

סוגי אתרים באינטרנט, מדף נחיתה ועד חנות וירטואלית

  1. דף הבית
  2. בניית אתרי מכירות
  3. סוגי אתרים באינטרנט, מדף נחיתה ועד חנות וירטואלית
ברשת קיימים סוגים רבים של אתרים, לכל אחד היתרונות שלו. איך בוחרים את סוג האתר המתאים ביותר לעסק?
סוגי אתרים באינטרנט

בחירת סוג אתר אינטרנט

עוד לפני שמתחילים בבניית אתר אינטרנט, חשוב להגדיר את מטרות האתר ומה אנו מצפים ממנו מבחינת התרומה לחברה או לעסק שאותו הוא מייצג. ברשת קיימים אתרים שונים הנבדלים זה מזה בפונקציות שלהם, בכמות התוכן שהם מכילים ובמעורבות הגולשים בהם. חלק מן האתרים מסתפקים בהצגת פרופיל החברה ועיקרי העיסוק שלה, וחלקם מספקים חוויית גלישה רחבה יותר הכוללת שיתוף של הגולשים, או ממש מכירת מוצרים דרך האתר.

מי שמבקש לבנות לעצמו אתר, נדרש ראשית להחליט מה המטרה שלשמה ייבנה האתר, ובהתאם לכך ניתן לבחור באחד מסוגי האתרים המפורטים בהמשך.

דפי נחיתה

דף נחיתה הוא עמוד אינטרנט בודד שנבנה בד"כ לליווי קמפיין פירסומי באינטרנט. הגולשים שלוחצים על באנר או קישור הכלול בקמפיין, נוחתים בדף זה, ומכאן שמו. תפקידו של דף הנחיתה לגרות את הגולשים לבצע פעולה כלשהי, למשל מילוי פרטי התקשרות, רכישה של מוצר וכדומה. עיצוב האתר והתוכן שלו מתוכננים בקפידה על מנת להשיג כמה שיותר המרות, כלומר לגרום לכמה שיותר גולשים לבצע את הפעולה המדוברת ולהפוך ללקוחות.

עוד על בניית דף נחיתה איכותי וטיפים להעלאת אחוז ההמרות.

מיני-סייט

מיני-סייט הנקרא גם מיני אתר או אתרון, הוא אתר קטן המשמש כאתר נחיתה שאליו יגיעו גולשים אשר לחצו על באנר או על קישור ממנועי חיפוש, בדומה לדף נחיתה. אתר מיניסייט מכיל בדרך כלל בין עמוד אחד לחמישה עמודים שבהם תוכן שיווקי או פרסומי על מבצע, אירוע חד-פעמי או מוצר חדש. מיני אתר מכיל אינפורמציה על אותו מוצר או אירוע ומאפשר לגולשים כמה אפשרויות פעולה: ללחוץ על קישור לאתר הראשי של העסק, למלא טופס יצירת קשר, או סתם לקבל פרטים על החברה. הרבה פעמים מיני-סייט יושב על sub domain כחלק מאתר גדול אחר, המכיל מספר מיני אתרים.

בבניית מיניסייט, בדומה לבניית דף נחיתה, לוקחים בחשבון את העיצוב של כל עמוד ואת הפשטות שלו. מכיוון שמיני אתר בנוי למעשה ממספר מוגבל של דפים, הם חייבים להיות ממצים ואפקטיביים. כדי לבנות אתר מיניסייט מוצלח, צריך לוודא שהוא נבנה סביב עניין אחד עיקרי. האתר צריך להיות ממוקד ולא להכיל תוכן רב מידי שעלול להיות מבלבל ומיותר. מטרת המיניסייט איננה להחליף את הצורך בבניית אתר ראשי לעסק, אלא להתמקד בפרסום מוצר או אירוע, תוך כדי ניהול קמפיין פרסומי מחוץ לאתר, שיביא את הגולשים אל המיניסייט שבנינו.

אתרי תדמית

אתר תדמית הוא אתר שיווקי המהווה את עיקר הנוכחות של העסק באינטרנט. אתר תדמיתי מכיל מידע על העסק, השירותים ותחומי ההתמחות שלו, וניתן לשלב בו פירוט על המוצרים של החברה. אתר תדמית איכותי מציג את העסק בצורה מרשימה ככל הניתן, ומדגיש את ההישגים שלו, המטרות והאופי הייחודי שלו. אתרי תדמית נבנים בדרך כלל במטרה ליצור נוכחות ברשת, לשמר קשרים עם לקוחות ולמשוך לקוחות חדשים.

אתרי תדמית נבדלים מאתרי תוכן בכך שהם בדרך כלל אתרים קטנים (עד כ-10 עמודי תוכן) המכילים מידע שיווקי בלבד ולא חומר מקצועי. אתרים אלו הינם אתרים סטטיים ללא מערכת תוכן או מערכת ניהול כלשהי, ולכן כל דרישה להוספת עמודי תוכן או שינוי תוכן קיימים, מאלצת את בעליהם לבצע תיקוני קוד מיותרים ויקרים (שכן הם נאלצים לפנות לבונה האתר שלהם לביצוע השינויים ישירות בקוד, במקום לבצע שינויים אלו במערכת התוכן שאינה קיימת). בבניית אתרי תדמית, בדרך כלל אין מבצעים התאמה למנועי חיפוש למטרות קידום אורגני, אלא שמים בעיקר דגש על עיצוב יוקרתי ומושך שיביא להמרות גבוהות בקרב הגולשים באתר (ולכן בעבר היו בונים אתרים דינמיים מבוססי פלאש).

אתרי פלאש

אתרים הבנויים בטכנולוגיית פלאש הם אתרים שהדגש בהם הוא על חוויה ויזואלית וקולית מרשימה במיוחד. אלו הם אתרים שיתרונם הוא בכך שהם מושכים בקלות את תשומת ליבו של הגולש בגלל האפקטים שבהם. עיצוב אתרים בפלאש לוקח כמעט את מלוא תשומת הלב של הגולש אל העיצוב של האתר, ופחות מתמקד בתכנים ובטקסטים.

לאחרונה נבנים פחות ופחות אתרי פלאש מכיוון שהתוכן שלהם לא ניתן לזיהוי ע"י מנועי החיפוש. כאשר זחלן של מנוע החיפוש מגיע אל אתר הבנוי כולו בפלאש, הוא ברוב המקרים רואה את האתר כריק מכל תוכן (יש מספר מצבים שבהם כתיבת פלאש מאפשרת סריקה חלקית ולא מושלמת של התכנים על ידי גוגל), ולכן גם אם האתר עוסק בנושא מסוים באופן מובהק, הוא לא ידורג במקום גבוה בגוגל במילות החיפוש הרלוונטיות לנושא זה. בניית אתרים בפלאש הוא דבר שמקדמי אתרים ממליצים להימנע ממנו. עם זאת, אם רוצים בכל זאת לשפר את חוויית הגלישה מבחינה ויזואלית, ניתן לבנות אתר תוכן רגיל ב-html ולשלב בו אלמנט מסוים (קטן ככל האפשר ובכל מקרה לא תפריטים) בפלאש.

אתרי תוכן

אתר תוכן הוא אתר המבוסס על מערכת ניהול תוכן ומאפשר הוספה ועריכת תכנים ללא הגבלה. ברוב המקרים, אתרי תוכן מכילים תכנים רבים ומקצועיים בנושא שבו עוסק האתר (בהשוואה לאתרי תדמית המכילים מספר תכנים מועט, ובעיקר תכנים פירסומיים ולא מקצועיים). אתר תוכן מקצועי הוא אתר עם מערכת ניהול תוכן חזקה וגמישה המאפשרת שליטה מלאה בתכני האתר, לרבות ניהול הפרמטרים של גוגל למנועי החיפוש. בבסיס קידום אתרים אורגני, חייב לעמוד אתר תוכן מקצועי ולא אתר תדמית, זאת מכיוון שמנוע החיפוש סורק את התכנים באתר ומעלה את הרלוונטיות שלו לפי כמות התכנים ואיכותם. אתר העשיר במילים וביטויים רלוונטיים לנושא בו הוא דן, ידורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש השונות.

אתר תוכן נתפש כאתר רציני יותר מאתרי מכירות או אתרי תדמית קטנים ולכן הוא תורם ליצירת תדמית איכותית לעסק שעומד מאחוריו. גולשים רבים מחפשים ברשת תוכן מקצועי בשלל תחומים, והם נוטים להעריך לטובה אתרים העונים במדויק על הצורך שלהם. לכן, לבניית אתר תוכן יתרון משמעותי מבחינה שיווקית. הוא מכיל חומר קריאה רב שמשכנע את אותם גולשים כי החברה המפעילה את האתר היא מקצועית ומתמחה בתחומה. בנוסף לכך, תוכן איכותי באתר מגדיל את זמן השהייה בו - וזהו פרמטר נוסף שעשוי לשפר את דירוג האתר בגוגל.

פורטלים

פורטל הוא אתר תוכן גדול במיוחד המהווה מעין 'שער כניסה' לאינטרנט, שממנו אנו מתחילים את הגלישה שלנו בנושא מסויים ברשת. פורטל עוסק פעמים רבות בנושא מסוים, למשל פורטל ילדים, פורטל משפחה או פורטל העוסק בחדשות, והוא מכיל לרוב גם תכני גולשים - מטוקבקים ותגובות למאמרים ועד פורומים ובלוגים.

בישראל מוכרים במיוחד פורטלי החדשות, המשמשים אצל רבים מאיתנו גם כדף הבית בדפדפן. אתרים אלה מכילים בד"כ מנוע חיפוש, מחשבונים שונים, כניסה לחשבונות דואר אלקטרוני, מבזקי חדשות וקישורים רבים לאתרים חיצוניים. בשל המודולים הרבים והמורכבות הרבה, בניית פורטלים נעשית במשך תקופה ארוכה ועלותם יקרה יחסית.

אתרי web2.0 ורשתות חברתיות

עידן ווב 2.0 מתאפיין באתרים דינאמיים שהם אתרים המאפשרים את מעורבות הגולשים ביצירת התוכן בהם. אתרים אלו נקראים גם אתרי תוכן גולשים והם כוללים פורומים, בלוגים, יכולת שיתוף קבצים, הכנסת תגובות או המלצות והעלאת מאמרים לרשת.

אתרים כאלה מושכים גולשים רבים, והיכולות שהם מאפשרים גורמות לגולשים להישאר זמן רב יותר באתר, ובכך היתרון של שילוב תכני גולשים למטרת קידום האתר. בנוסף, תכני גולשים מעשירים את האתר בתוכן רלוונטי לנושא, וגורמים לו להתעדכן לעיתים תכופות בהרבה.

גולת הכותרת של אתרי ווב 2.0 הן הרשתות החברתיות אשר מאפשרות לנו ליצור קשרים חברתיים ולשתף זה את זה בכל העולה על רוחנו: מסטטוסים על מצב הרוח שלנו ועד לינקים מעניינים, קבצים ועוד. הרשתות החברתיות עונות של הצורך של הגולשים לשמוע ובעיקר להשמיע ולכן בניית רשת חברתית הפכה לטרנד של ממש באינטרנט בשנים האחרונות ואנו עדים לעשרות אתרים חברתיים, כל אחד וייחודו.

אתרי חנות וירטואלית מקוונת, מסחר אלקטרוני

חנות וירטואלית (או אתר מסחר אלקטרוני) היא אתר מכירות המאפשר מכירה וקנייה מקוונת של מוצרים, ללא צורך בתיווך אנושי. מצידו של בעל העסק, אתר חנות וירטואלית מאפשר להגדיל את קהל הלקוחות באופן משמעותי כיוון שחנות מקוונת הינה זמינה לא רק לדיירי אזור מסוים, אלא לכל הארץ (לפחות). בנוסף, בניית חנות וירטואלית מקוונת חוסכת כוח אדם ועלויות של שכירות ולכן היא מהווה אופציה אטרקטיבית עבור סוחרים רבים.

בניית אתרי חנות (נקרא לעיתים גם אתר קטלוג או אתר סחר) כוללת פיתוח של מערכת ניהול מוצרים שצריכה להיות נוחה לשימוש מנהל האתר. בנוסף, נדרשת כמובן יכולת סליקה מקוונת של כרטיסי אשראי, על מנת שנוכל לבצע את התשלום ישירות באתר בלי לדבר עם נציג טלפוני. כיום מתאפשרת ברוב האתרים הגדולים קנייה מאובטחת, כמו למשל באמצעות Pay Pal המאפשרת להסתיר את מספר כרטיס האשראי.

מהם סוגי האתרים השונים?
ניתן לסווג אתרים לסוגים שונים על סמך מטרתם, הפונקציונליות והתוכן שלהם. כמה סוגים נפוצים כוללים: אתרי מסחר אלקטרוני לקניות באינטרנט. פלטפורמות בלוגים לשיתוף תוכן כתוב. אתרי תדמית להצגת עבודות יצירתיות. אתרי אינטרנט לעסקים למתן מידע על המוצרים או השירותים שלהם. אתרים חינוכיים למטרות למידה והוראה. אתרי רשת חברתית לחיבור עם אחרים ושיתוף תוכן. אתרי חדשות ומדיה לפרסום מאמרים, סרטונים ותוכן חדשותי אחר. אתרי בידור להזרמת מוזיקה, סרטים, משחקים וצורות בידור אחרות.
מה המטרה של אתר מסחר אלקטרוני?
אתר מסחר אלקטרוני, מכונה גם חנות באינטרנט או אתר מכירות, נועד לאפשר קנייה ומכירה מקוונים של סחורות ושירותים. הוא כולל בדרך כלל תכונות כגון רשימות מוצרים, עגלות קניות, שערי תשלום מאובטחים ומערכות ניהול הזמנות. אתרי מסחר אלקטרוני מאפשרים לעסקים להגיע לקהל עולמי, להגדיל מכירות ולספק ללקוחות חווית קנייה נוחה.
במה שונה בלוג מסוגים אחרים של אתרים?
בלוג הוא סוג של אתר שבו אנשים או ארגונים מפרסמים באופן קבוע תוכן כתוב, כגון מאמרים, דעות, ביקורות וסיפורים אישיים. בניגוד לאתרים מסורתיים, המשמשים לרוב כפלטפורמות מידע סטטיות, בלוגים הם דינמיים ומתעדכנים לעתים קרובות בפוסטים חדשים. לעתים קרובות הם כוללים תכונות כגון קטעי הערות, ארכיונים וקטגוריות/תגים לארגון תוכן.
למה נועד אתר תדמית?
אתר תדמית נועד להציג את העבודה, הכישורים וההישגים של אדם או חברה. זה כולל בדרך כלל דוגמאות של פרויקטים, עיצובים, יצירות אמנות, צילום או מאמצים יצירתיים אחרים. אתרי תדמית משמשים כקורות חיים או תיק-עבודות דיגיטליים, ומאפשרים למשתמשים להציג את כישרונותיהם ולמשוך לקוחות או מעסיקים פוטנציאליים.
כיצד פועלים אתרי רשתות חברתיות?
אתרי רשתות חברתיות הם פלטפורמות מקוונות המאפשרות למשתמשים ליצור פרופילים, להתחבר לאחרים ולשתף תוכן, רעיונות ותחומי עניין. משתמשים יכולים ליצור אינטראקציה זה עם זה באמצעות תכונות כגון העברת הודעות, הערות, לייקים ושיתוף. אתרי רשת חברתית עשויים לכלול גם פונקציות נוספות כמו קבוצות, אירועים, דפים והגדרות פרטיות, כדי לשלוט בניראות התוכן. דוגמאות לאתרי רשתות חברתיות כוללות פייסבוק, טוויטר, לינקדאין ואינסטגרם.
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
YouTube previewPlay

שנקפיץ יחד את העסק שלך לגבהים חדשים?

בניית חנות אינטרנטית של מיזם גרופ תעזור לך ביצירת סיסטם עוצמתי שמגדיל מכירות.

ההצלחה מבוססת על בניית חנות וירטואלית בחוד החנית עם הקמת מערך שיווק אפקטיבי שמגדיל חשיפה והמרות.

 

אל תהססו! מלאו את הטופס או התקשרו עכשיו 077-7644819

 
WhatsApp
שנקפיץ לך את העסק?
לחץ כאן
התקשר עכשיו 077-7644819
או מלא את הטופס להלן: