יצירת קשר עם חברת בניית אתרים צור קשר

 077-7644819
חייגו או השאירו הודעתכם

 
מאמרים אחרונים מאמרים אחרונים
04/04/2024 18:47
בניית של חנות באינטרנט למכירה של מוצרי גיימינג, מחשבים, סלולר וציוד נלווה
09/08/2023 17:16
בניית חנות באינטרנט למכירה של מוצרים לחיות מחמד
12/03/2023 22:03
במאמר זה נסקור את התפתחות שפת צד השרת PHP מראשית ימיה, לכל אורך גירסאותיה השונות עד לאן שהיא הגיעה ב...

מונחון בניית אתרים מ-A עד Z

  1. דף הבית
  2. בניית אתרי מכירות
  3. מונחון בניית אתרים מ-A עד Z
מונחון אלפאביתי להגדרות מתחום בניית אתרים ואינטרנט.
מונחון בניית אתרים

Access - תוכנה של מיקרוסופט המשמשת לאיחסון, עיבוד ואיחזור מידע ע"י אוטומציה או באופן ידני. תוכנת אקסס היא למעשה שילוב של בסיס נתונים עם מחולל יישומים, ומטרתו לפשט את תהליך היצירה של בסיסי נתונים. מחולל היישומים אקסס בנוי ממשק משתמש, שבאמצעותו ניתן ליצור טפסים, טבלאות ועוד, ומנוע בסיס נתונים, שמתפקד כמחסן לתיוק, איחזור ועיבוד מידע.

Ajax - השם Ajax הנו קיצור של Asynchronous JavaScript And XML. זוהי טכניקה ליצירת יישומים אינטראקטיביים לדפדפני אינטרנט, שהמיוחד בהם הוא שהם מאפשרים עידכון חלקי של דפי אינטרנט, ללא טעינה של הדף כולו. טכניקת Ajax פועלת ע"י הרצת קוד JS בצד הלקוח (הדפדפן) ששולח קריאות ופקודות לביצוע בצד השרת. כאשר מסיים השרת לטפל בקריאות, הוא מחזיר תגובה אסינכרונית (לא מתוזמנת) ללקוח ואז מתעדכן האובייקט הרלוונטי בדפדפן בהתאם.

Anti Virus - אנטי וירוס הוא תוכנה שתפקידה להגן על המחשב מפני פולשים כמו וירוסים, רוגלות, תולעים, או סוסים טרויאנים, שמקורם ברשת האינטרנט והם עלולים לגרום לנזק של ממש למחשב. תוכנת האנטי וירוס סורקת את המחשב כל זמן שהוא פועל, כולל כל הכוננים ומדיות האיחסון, וכן בודקת בעת שליחת או קבלת אימייל, שהוא לא מכיל וירוסים.

Apache - אפאצ'י הוא שרת רשת (Web Server) הניתן להורדה ושימוש חינם. זהו שרת ווב המבוסס על קוד פתוח, וניתן להריץ אותו על פלטפורמות שונות, כמו חלונות Windows, מקינטוש Macintosh, לינוקס Linux ועוד.

ASP - טכנולוגיית צד שרת שפותחה ע"י מיקרוסופט ומשמשת ליצירת דפי אינטרנט דינמיים. טכנולוגיית ASP תואמת את שפות בייסיק השונות.

ASP.NET - שדרוג לטכנולוגיית ASP של מיקרוסופט, שבאמצעותה ניתן לבנות אתרי אינטרנט דינמיים באמצעות קוד מונחה עצמים. קוד הכתוב בשפת ASP.NET דורש הידור (קומפילציה) בטרם ההפעלה, בניגוד לרוב שפות השרת הנפוצות המבוססות Interpreter עם תרגום בזמן אמת של הקוד.

Bandwidth - רוחב פס הוא כמות הנתונים שאפשר להעביר בזמן מסוים דרך קו תקשורת כלשהו. רוחב הפס נמדד בביטים (סיביות) לשנייה (Bits per Second).

CGI - ראשי תיבות של Common Gateway Interface. זהו ממשק שבאמצעותו ניתן לכתוב תוכניות קצרות, בד"כ בשפות Perl או שפת C ולהריץ אותן על השרת.

Client - קליינט הוא תוכנה בצד הלקוח, שהוא מחשב כלשהו שאיננו שרת (Server). הלקוח מבקש שירותים שונים מן השרת באמצעות רשת תקשורת הפועלת ביניהם.

CMS - אלה הם ראשי התיבות של המונח Content Management System - מערכת ניהול תוכן. מערכות אלה משמשות לניהול התוכן באתרי אינטרנט דינמיים, שיש להם מאגר נתונים. מערכות ניהול תוכן מאפשרות לבעל האתר לעדכן את האתר ולהוסיף בו תכנים בכל עת, וללא סיוע של בונה אתרים. בין השאר ניתן לבצע באמצעותן ניהול משתמשים, ניהול דפים, קטגוריות ועוד.

Control Panel - פאנל ניהול שבאמצעותו יכול מנהל האתר לעדכן את האתר, להכניס בו תוכן חדש ולערוך את התוכן הקיים, וכן לשנות מאפיינים והגדרות קיימות בניהול האתר.

Cookie - עוגיות הן קובצי טקסט הנשמרים במחשב ובאמצעותם אתרי אינטרנט שונים שומרים מידע אודות הגולשים על מחשבי הגולשים עצמם, כמו למשל העדפות משתמש.

CSS - קובצי CSS - Cascade Style Sheet ובעברית גיליונות עיצוב מדורגים, משמשים להגדרת העיצוב של דפי אינטרנט. שיטה זו מאפשרת שליטה על העיצוב של דפים רבים באמצעות קובץ בודד. בניית אתרים נכונה היא כזו המפרידה בין הקוד הפונקציונאלי שנכתב בפורמט HTML לבין עיצוב האתר שנשמר בפורמט CSS.

Database - בסיס נתונים הוא מאגר של נתונים המסודרים בצורה טבלאית. תוכנת שרת יכולה לגשת לנתונים אלו באמצעות שאילתות על בסיס הנתונים. בסיסי נתונים ידועים לדוגמא: My SQL, MS SQL.

DNS - ראשי תיבות של Domain Name System. שרת DNS הוא שרת המפענח כתובות אינטרנט המורכבות מאותיות (כתובות URL) והופך אותן לכתובות נומריות אמיתיות (כתובות IP), שאליהן פונים בזמן ההתקשרות.

Domain - דומיין או בעברית שם מתחם, הוא כתובת אתר אינטרנט. שמות דומיינים מורכבים מאותיות ומספרים והם מקושרים אל כתובת IP מסויימת.

Email - אימייל הוא קיצור המונח Electronic Mail - דואר אלקטרוני. זהו אמצעי לשליחת מסרים וקבצים בין מחשבים באמצעות רשת האינטרנט באופן מיידי.

Fire Wall - תוכנה המותקנת ברשת פרטית כלשהי על מנת להגן על המשאבים הקיימים בה מפני משתמשים מרשתות אחרות. באמצעות תוכנה זו נמנעת פריצה חיצונית לנתונים של חברות וארגונים.

Flash - טכנולוגיה המשמשת יצירה והצגה של סירטוני מולטימדיה. זוהי תוכנה המופצת בקוד פתוח ורבים משתמשים בה ליצירת אנימציה, אפליקציות ויזואליות שונות ומשחקים.

FTP - פרוטוקול FTP - Fire Transfer Protocol קיים עוד לפני פרוטוקול http והוא שימש בעבר ליצירת קשר והעברת מידע בין מחשבים. כיום משתמשים בו בעיקר למטרות בניית אתרים, על מנת לעדכן ולערוך את הקבצים באתר.

Hosting - אחסון היא יכולת שימור של קבצים ונתונים על שרת חיצוני, כאשר הגישה לנתונים אלו מבוצעת באמצעות פרוטוקולי תקשורת כגון HTTP או FTP. אחסון משמש בעיקר לאתרי אינטרנט, מסמכים כגון סרטונים, תמונות, קבצי מוסיקה ועוד.

HTML - זוהי שפת עיצוב המגדירה את המבנה של דף אינטרנט באמצעות תגיות עיצוב. דפדפני האינטרנט קוראים את קובצי ה- html ומתרגמים אותם לצורה שבה אנו רואים את העמודים באתרי האינטרנט. שפת html הומצאה ע"י טים ברנרס-לי, שבמקור התכוון להשתמש בה בכדי לאפשר לחוקרים לשתף ולהחליף ביניהם מידע.

HTTP - ראשי תיבות של Hypertext Transfer Protocol. זהו פרוטוקול להעברת קבצים מסוגים שונים ומסמכי Hypertext ברשת האינטרנט. פרוטוקול זה מגדיר כיצד יעברו בקשות אל שרת הווב, ומה השרת ודפדפן האינטרנט צריכים לעשות בתגובה לבקשות הללו.

IIS - ראשי תיבות של המונח Internet Information Services המתייחס אל מספר כלים מבית מיקרוסופט וביניהם שרתי SMTP, HTTP ו- FTP. מיקרוסופט משלבת את כלים אלה במערכות ההפעלה שלה ובכך טוענת שהיא משיגה קצב שליחת דפי רשת מהיר במיוחד. שרתי אחסון שעליהם מותקן IIS מאפשרים הפעלה של אתרי אינטרנט המבוססים על קוד של חברת מיקרוסופט, כגון ASP או ASP.NET.

IP - זהו פרוטוקול אינטרנט המשמש ליצירת קשר בין מחשב למחשב ברשת האינטרנט. כתובת IP היא כתובת המורכבת מסדרת מספרים המופרדים זה מזה בנקודות והיא מהווה סימון של מחשב מסוים, ומבדילה אותו מכל מחשב אחר ברשת.

Mysql - זהו מסד נתונים המבוסס על שפת SQL - Structured Query Language, ומשמש לבניית יישומים שיש בהם צורך בבסיס נתונים.

Perl - שפת תכנות בסביבת פיתוח Unix, המתמחה בניהול טפסים ובסריקת מסמכים על ידי ביצוע Parsing באמצעות ביטויים רגולריים. תחביר השפה דומה לתחביר של שפת C.

PHP - שפת תיכנות בקוד פתוח המשמשת לבניית אתרים הרצים על שרתי Unix. שפה זו לא פותחה ע"י אדם או חברה אחת, אלא התפתחה ע"י מתכנתים שונים במהלך השנים.

PhpMyAdmin - כלי בקוד פתוח שנכתב בשפת PHP במטרה לאפשר ניהול של מסדי נתונים של MySQL דרך רשת האינטרנט.

POP3 - הקיצור POP3 משמעותו Post Office Protocol version 3, והכוונה היא לפרוטוקול שרת-לקוח המשמש לשליפת הודעות משרת דואר מרוחק.

Python - שפת תיכנות מונחית עצמים בעלת קריאות קוד גבוהה. פייתון תומכת בהרחבה לשפות אחרות.

Server - שרת הוא מחשב חזק ומהיר שמותקנת עליו תוכנת שרת כגון Apache או IIS ותפקידה לספק שירותים לתוכנות לקוח. כדי לקבל שירותים מן השרת, כמו מידע מבסיס נתונים, הדפסה או דפי אינטרנט, תוכנות הלקוח פונות אל השרת דרך פורט (Port) כלשהו.

SMTP - ראשי תיבות של Simple Mail Transfer Protocol שהוא פרוטוקול המעביר הודעות אימייל בין שרתים. רוב מערכות הדואר האלקטרוני משתמשות בפרוטוקול זה לצורך שליחת מייל בלבד, ולקבלת הודעות משתמשים בפקוטקולים POP3 או IMAP.

Spam - ספאם הוא דואר זבל המגיע אל תיבת הדואר האלקטרוני שלנו. הספאם נשלח למספר רב של כתובות ונמענים, ללא בקשת רשות ובאופן אוטומטי בד"כ. ספאמר הוא אדם ששולח דואר זבל, או לחלופין מציף את הרשת בתכני זבל.

SQL Injection - הזרקת SQL נעשית ע"י הכנסה של קוד SQL במקום הנתונים הרגילים הנדרשים באותו מקום, על מנת לגרום לשאילתא לבצע פעולה שונה מזו שהיא אמורה לבצע, תוך ניצול פירצה באבטחה של התוכנה.

SQL Server - תוכנה מבית מיקרוסופט המאפשרת ניהול בסיסי נתונים באמצעות שאילתות SQL.

SSL - ראשי תיבות של Secure Socket Layer שהוא פרוטוקול המיועד לתקשורת מאובטחת ברשת. מטרתה של טכנולוגיית SSL להגן על המידע העובר ברשת, כגון פרטים אישיים ומספרי כרטיס אשראי.

Sub Domain - סאב דומיין או תת-דומיין הוא אתר משנה בתוך אתר ראשי כלשהו, אשר מנוהל ע"י אותו בעל אתר ראשי. Subdomain מאפשר לבעל האתר להרחיב את האתר ולעשות בו חלוקה לפי נושאים. למשל באתרים של מוסדות אקדמיים, נהוג שלכל פקולטה יש תת-דומיין בתוך האתר של המוסד כולו.

Who Is - השם שניתן למידע המייצג את הבעלים של דומיין מסויים. באמצעות קריאת מידע זה ניתן לאתר את האחראים לניהול של אתר זה או אחר.

W3C - ארגון תקינה עולמי בתחום האינטרנט ששם לו למטרה לשפר את רשת האינטרנט ולעשות אותה נגישה ואיכותית יותר. ארגון זה קובע תקנים שונים להקמת אתרים, כמו כתיבת קוד תיקני, עיצוב אתרים, נגישות אתרים והתאמה לדפדפים שונים. ארגון W3C הוקם ע"י טים ברנרס-לי שגם המציא את ה-html. גם בישראל קיימת שלוחה של ארגון זה, העוסקת בין השאר בעניינים הקשורים לשימוש בעברית באתרים ברשת.

XHTML - תקן לכתיבת אתרי אינטרנט, שהוא בבסיסו דומה ל-html אך תואם את הגדרות פורמט XML, ובשל כך קפדני מפורמט html (למשל בדרישה שלכל תגית תהיה תגית סגירה). תקן xhtml אומץ ע"י ארגון W3C כסטנדרט בבניית אתרים. יתרונו של תקן זה על פני html הוא ברמת התאימות לדפדפנים שונים, הפרדת הקוד מהעיצוב של האתר ויכולת קריאה טובה יותר ע"י גוגל.

XML - ראשי תיבות של eXtensible Markup Language. זהו תקן המשמש לייצוג מבנה היררכי, המשמש באופן כללי להגדיר כיצד להציג מידע באשר הוא.

XSS - קיצור המונח Cross-Site Scripting, המתייחס אל פרצת אבטחה שקיימת באתרים שונים, המאפשרת הכנסת פקודות קוד לביצוע במקום בו הם נדרשים הגולשים להכניס תוכן טקסט רגיל.

אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
YouTube previewPlay

שנקפיץ יחד את העסק שלך לגבהים חדשים?

בניית חנות אינטרנטית של מיזם גרופ תעזור לך ביצירת סיסטם עוצמתי שמגדיל מכירות.

ההצלחה מבוססת על בניית חנות וירטואלית בחוד החנית עם הקמת מערך שיווק אפקטיבי שמגדיל חשיפה והמרות.

 

אל תהססו! מלאו את הטופס או התקשרו עכשיו 077-7644819

 
WhatsApp
שנקפיץ לך את העסק?
לחץ כאן
התקשר עכשיו 077-7644819
או מלא את הטופס להלן: