יצירת קשר עם חברת בניית אתרים צור קשר

 077-7644819
חייגו או השאירו הודעתכם

 
מאמרים אחרונים מאמרים אחרונים
05/05/2024 20:48
בניית אתר אינטרנט למכירה של מוצרי יום הולדת וכלים חד פעמיים
04/04/2024 18:47
בניית של חנות באינטרנט למכירה של מוצרי גיימינג, מחשבים, סלולר וציוד נלווה
09/08/2023 17:16
בניית חנות באינטרנט למכירה של מוצרים לחיות מחמד

דרופשיפינג לסוחרים מתחילים

  1. דף הבית
  2. בניית אתרי מכירות
  3. דרופשיפינג לסוחרים מתחילים
באמצעות שיטת דרופשיפינג, ניתן היום למכור מוצרים באינטרנט מבלי להחזיק מלאים ותוך מזעור סיכונים. בהדרכה זו נסביר לכם כיצד לעשות זאת נכון.
דרופשיפינג בעולם המכירות באינטרנט

מהי שיטת דרופשיפינג למכירה?

אחת השיטות הנפוצות ביותר למכירות אונליין היום, היא שיטת דרופשיפינג. מדובר בשיטה אשר על פי הערכות, תופסת כמעט חמישים אחוז מנפח המסחר ברשת. זו שיטה נפוצה ושכיחה, הן בקרב יצרנים שרוצים למכור את הסחורה שלהם והן בקרב סוחרים, אנשי מכירות, משווקים ואנשים שרוצים לעשות כסף בעזרת עבודה מהבית.

שיטת דרופישיפינג Drop Shipping היא איננה שיטה חדשה, אך בזכות האינטרנט היא הפכה להיות הרבה יותר שכיחה וגם הרבה יותר קלה לביצוע. הרעיון שעומד מאחוריה הוא זה: הסוחר, המכונה גם דרופשיפר, מפרסם פרטים של מוצרים אותם הוא מעוניין למכור, למרות שהוא איננו הבעלים שלהם ואיננו מחזיק במלאי. ברגע שלקוח פונה אליו, הוא מעביר את הפרטים שלו אל היצרן והיצרן הוא שמספק ללקוח את המוצר. הסוחר והיצרן מחלקים ביניהם את ההכנסה לפי מה שסיכמו מראש.

כאמור, מדובר בשיטה לא חדשה. בעבר היה נהוג לבצע מכירות באופן כזה דרך הטלפון או מדלת לדלת. היום, כל מי שרוצה לעסוק בתחום, יכול להתחבר ליצרנים או חברות שמתעסקות בתחום. ישנם גם יצרנים שמשתמשים בשיטה זו, על מנת למכור דרך האינטרנט מוצרים שהם משווקים בחנויות פיזיות או באתר שלהם, זאת מבלי שהלקוח יודע מהיכן מגיע אליהם המוצר.

הבאת מוצרי דרופשיפינג מעבר לים

מה הם היתרונות של שיטת דרופשיפינג

יתרון ראשון – הסוחר, איננו צריך להחזיק במוצר באופן פיזי, ולכן גם אין עלויות כספיות על אחזקה, אחסון וכל מה שכרוך בכך. רמת ההוצאות שלו היא מאוד נמוכה, והיא מתייחסת אך ורק לבניית חנויות ברשת דרכן הוא ימכור את המוצרים וכן לשיווק שלהן. גם רמת הסיכון של הסוחר נמוכה, כיוון שאינו נדרש להחזיק במלאים מיותרים שיעלו לו כסף.

יתרון שני – כל אחד יכול להשתמש בשיטה זו. אין צורך להיות אנשי מכירות ממולחים וגם לא אנשי ייצור. לכן, מדובר בשיטה מאוד פופולארית לעשיית כסף דרך עבודה מהבית. צעירים ומבוגרים בוחרים לעסוק בכך, מאחר ולא נדרש בשיטה זו ידע במכירות, וכל אחד יכול להתחבר אל גורמים שעוסקים בנושא ולהשתלב בו.

יתרון שלישי – אין מחויבות לסוג מוצרים מסוים או ליצרנים ספציפיים. אפשר לשווק ולמכור מגוון רחב של מוצרים, ואפשר לעבוד במקביל עם כמות גדולה של יצרנים, מהארץ ומחו"ל. האינטרנט פותח דלת לאנשים שעוסקים בתחום לייצר קשרים עם יצרנים בינלאומיים ולמכור את המוצרים שלהם. עם זאת, רצוי מאוד לעשות מחקר מקדים, לדעת אילו מוצרים יכולים להימכר, אילו מוצרים נחשבים אופנתיים או פופולאריים יותר, מה הגולשים מחפשים היום באינטרנט ועל מה הם יסכימו להוציא את כספם.

יתרון רביעי – ניתן להשתמש בפלטפורמות שונות בשביל לפתוח חנויות, דרכן ניתן למכור מוצרים שונים. אפשר לפתוח כמה וכמה חנויות שיעבדו במקביל, ולמעשה אין מגבלה אמיתית על אופי המכירות והשיווק, כל עוד עומדים בכללי הפלטפורמה בה מבקשים לפעול. יש רבים המשלבים מכירות באמזון, מכירות באטסי ובמקביל בעלי חנויות עצמאיות משלהם.

מכירת מוצרי דרופשיפינג באינטרנט

מה הם החסרונות של שיטת דרופשיפינג

חסרון ראשון – לסוחר אין קשר ליצרן, הוא רק מוכר את המוצרים שלו, אך הוא לא נמצא איתו בקשר ישיר. יתכן מאוד שהיצרן ישלח ללקוח מוצר מקולקל, ואז הלקוח שאיננו מכיר את היצרן אלא את הסוחר, יבוא אליו בטענות וידרוש ממנו את כספו בחזרה. במילים אחרות, אין לסוחר אחריות על איכות המוצר ואין לו יכולת להשפיע מה יקבל הלקוח. יתרה מכך, בנוסף על איכות המוצר, אין לסוחר יכולת השפעה בכל הקשור למשלוח (אופן המשלוח, זמני אספקה וכיו"ב), אחריות וכל פרט שקשור לשירות כלפי הלקוח.

חסרון שני – הסוחר חייב לעמוד בכללי הפלטפורמה בה הוא מפרסם, למשל תשלום אחוזים מהרווח לפלפורמה בה הוא מוכר, מוצרים שאסורים במכירה, מדיניות משלוחים וכיו"ב. הדבר יכול להיות בעייתי, אם מדובר על כללים נוקשים אשר יכולים להגביל אותו.

חסרון שלישי – בשביל להרוויח מדרופישיפינג, צריך להשקיע לא מעט זמן בפרסום ושיווק, וכן צריך להיות מאוד סבלני ולהכיר בכך שמדובר בתהליך ארוך טווח.

בניית חנות אינטרנטית ומכירה באמצעות דרופשיפינג

5 טיפים שלנו כדי להפוך לסוחר דרופשיפינג מקצוען

  • מומלץ להכיר את הנושא היטב, להבין איך הוא פועל על יתרונותיו וחסרונותיו. לשם כך כדאי לקרוא חומרים מקצועיים בנושא Drop Shipping, לעקוב אחרי פורומים מקצועיים וקבוצות מקצועיות וכמובן להתנסות בצורה אקטיבית.
  • מומלץ לבצע ניסויים שונים לפני שנכנסים לתחום באופן מעשי, גם אם זה אומר להשקיע מעט כסף בשיווק באינטרנט בלי תמורה ממשית. הדבר יכול להשתלם בטווח הרחוק.
  • חובה להכיר את הפלטפורמות דרכן אפשר לפתוח חנויות, מהם הכללים של כל פלטפורמה ומה נדרש בשביל לשווק מוצרים של יצרנים שונים.
  • כדאי למצוא מוצרים ייחודים, מקוריים ופופולאריים שגולשים מחפשים ומעוניינים לקנות.
  • חובה להשקיע בשיווק ופרסום באינטרנט בצורה חכמה ויעילה. יש לתכנן בצורה נכונה את שולי הרווח של כל מוצר, על מנת שלא להביא למצב שהשיווק יוביל למכירות, אך בסופו של דבר העסק יפסיד.
מה זה דרופשיפינג?
דרופשיפינג זו שיטת מכירה קמעונאית שבה החנות אינה שומרת את המוצרים שהיא מוכרת במלאי. במקום זאת, כאשר החנות מוכרת מוצר, היא רוכשת את הפריט מצד שלישי ומעבירה אותו ישירות ללקוח.
איך דרופשיפינג עובד?
דרופשיפינג עובד על ידי יצירת שותפויות עם ספקים שמוכנים למלא הזמנות בשם החנות שלך. כאשר לקוח מבצע הזמנה, החנות מעבירה את פרטי ההזמנה לספק, אשר לאחר מכן שולח את המוצר ישירות ללקוח. החנות אינה מטפלת במוצר ישירות.
מה היתרונות של מכירות בשיטת דרופשיפינג?
קיימות מספר יתרונות למכירות בדרופשיפינג: עלויות הפעלה נמוכות - אין צורך להשקיע במלאי מראש וההשקעה הראשונית היא מינימלית. סיכון נמוך - ללא מלאי, אין סיכון להיתקע עם מוצרים שלא נמכרו. גמישות במיקום - אפשר לנהל עסק של משלוחים מכל מקום עם חיבור לאינטרנט. מבחר מוצרים רחב - אפשר להציע מגוון רחב של מוצרים ללא צורך בניהול מלאי.
מה האתגרים שצריך לקחת בחשבון במכירות בדרופשיפינג?
בעוד שלדרופשיפינג יש את היתרונות שלה, יש גם כמה אתגרים שיש לקחת בחשבון: שולי רווח דקים - מכיוון שהחנות לא קונה מראש מוצרים בכמויות גדולות, שולי הרווח מכל מכירה עשויים להיות נמוכים יותר בהשוואה לקמעונאות מסורתית. בעיות ספקים - הסתמכות על ספקים של צד שלישי פירושה להיות תלוי בתהליכי ניהול המלאי והמשלוח שלהם. שירות לקוחות - מכיוון שהחנות היא הפנים של העסק, החנות היא האחראית לטפל בפניות ובבעיות של לקוחות, למרות שאולי אין לה שליטה ישירה על התהליך עצמו.
איך אני יכול למצוא ספקי דרופשיפינג אמינים?
מציאת ספקים אמינים היא חיונית לעסק מוצלח של דרופשיפינג. אפשר להתחיל בבדיקת ספקים באינטרנט, השתתפות בתערוכות או שימוש במדריכי משלוחים. אפשר גם לחפש ספקים עם מוניטין טוב, זמני משלוח אמינים ומוצרים איכותיים. זה גם רעיון טוב להזמין דוגמאות מספקים פוטנציאליים, כדי להעריך את איכות המוצר וזמני המשלוח ממקור ראשון.
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
YouTube previewPlay

שנקפיץ יחד את העסק שלך לגבהים חדשים?

בניית חנות אינטרנטית של מיזם גרופ תעזור לך ביצירת סיסטם עוצמתי שמגדיל מכירות.

ההצלחה מבוססת על בניית חנות וירטואלית בחוד החנית עם הקמת מערך שיווק אפקטיבי שמגדיל חשיפה והמרות.

 

אל תהססו! מלאו את הטופס או התקשרו עכשיו 077-7644819

 
WhatsApp
שנקפיץ לך את העסק?
לחץ כאן
התקשר עכשיו 077-7644819
או מלא את הטופס להלן: