מאמרים אחרונים מאמרים אחרונים
04/04/2024 18:47
בניית של חנות באינטרנט למכירה של מוצרי גיימינג, מחשבים, סלולר וציוד נלווה
09/08/2023 17:16
בניית חנות באינטרנט למכירה של מוצרים לחיות מחמד
12/03/2023 22:03
במאמר זה נסקור את התפתחות שפת צד השרת PHP מראשית ימיה, לכל אורך גירסאותיה השונות עד לאן שהיא הגיעה ב...

סקירת הגירסאות של שפת התכנות באינטרנט PHP

  1. דף הבית
  2. מרכז ההדרכה של מיזם גרופ
  3. סטנדרטים ותקנים באינטרנט
  4. סקירת הגירסאות של שפת התכנות באינטרנט PHP
במאמר זה נסקור את התפתחות שפת צד השרת PHP מראשית ימיה, לכל אורך גירסאותיה השונות עד לאן שהיא הגיעה בימינו.
גירסאות PHP

המקורות של PHP

PHP היא אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר בצד השרת המשמשות כיום בפיתוח אתרים. יש לה היסטוריה עשירה שמתחילה באמצע שנות ה-90 עם יצירתה על ידי רסמוס לרדורף.

רסמוס לרדורף יצר את PHP ב-1994 כדי לעזור לו לעקוב אחר המבקרים באתר האישי שלו. בתחילה, זה היה אוסף של סקריפטים של Common Gateway Interface (CGI) שנכתבו בשפת התכנות C. עם זאת, לרדורף החליט לשכתב את הסקריפטים בצורה יעילה יותר, וכך נולדה הגרסה הראשונה של PHP.

PHP 1.0

הגרסה הראשונה של PHP שוחררה בשנת 1995 ונקראה Personal Home Page Tools. הגרסה תוכננה להיות קבוצה של סקריפטים של CGI שניתן להשתמש בהם כדי ליצור דפי אינטרנט דינמיים. עם זאת, מהר מאוד התברר ש-PHP הוא יותר מסתם סט כלים, זו הייתה שפת תכנות חזקה.

PHP 2.0

בשנת 1997, שני מפתחים בשם אנדי גוטמנס וזאב סורסקי שכתבו את המפרשן (האינטרפרטר) של PHP, וגרסה 2.0 שוחררה. גרסה זו הציגה תמיכה בעוגיות ויכולת לטפל בנתוני טופס. תכונות אלו הקלו בהרבה על פיתוח יישומי אינטרנט דינמיים עם PHP.

PHP 3.0

בשנת 1998 שוחררה PHP 3.0, אשר הציגה תמיכה בתכונות מתקדמות יותר, כגון הפעלות ויכולת אינטראקציה עם מסדי נתונים. גרסה זו הייתה צעד משמעותי קדימה עבור PHP, והיא הפכה במהירות לבחירה פופולרית עבור מפתחי אתרים.

PHP 4.0

בשנת 2000 שוחררה PHP 4.0, אשר הציג מספר תכונות ושיפורים חדשים. אחד השינויים המשמעותיים ביותר היה הוספת מנוע Zend, ששיפר מאוד את הביצועים של PHP.

PHP 5.0

PHP 5.0 שוחררה בשנת 2004 והציג תכונות חדשות רבות, כולל תמיכה משופרת בתכנות מונחה עצמים והיכולת ליצור אינטראקציה עם נתוני XML. גרסה זו הציגה גם את הרעיון של מרחבי שמות, שהקל על ארגון הקוד ומניעת התנגשויות שמות.

PHP 6.0

PHP 6.0 הוכרזה בשנת 2005, והוא נועדה להיות שדרוג משמעותי לשפה, תוך הצגת תמיכה מקורית ב-Unicode ותכונות מתקדמות אחרות. עם זאת, הפיתוח של PHP 6.0 היה נגוע בעיכובים, ובסופו של דבר הוא נזנח.

PHP 7.0

PHP 7.0 שוחררה בשנת 2015 וייצג קפיצת מדרגה משמעותית מבחינת ביצועים ופונקציונליות. הוא הציג מספר תכונות חדשות, כולל טיפוסים סקלאריים ותמיכה בהצהרות על סוג ערך החזרה מפונקציות. PHP 7.0 היתה גם מהיר הרבה יותר מקודמיה, עם מדדים שהראו שהיא יכולה לבצע קוד עד פי שניים מהר יותר מ-PHP 5.6 (הגרסה הנפוצה ביותר באותם הימים).

PHP 8.0

PHP 8.0 שוחררה בשנת 2020 והיוותה קפיצה נוספת במהירות הביצועים ובפונקציונליות. מהדר (קומפיילר) Just-in-Time (JIT) הוכרז לעולם ובאמצעותו קטעי קוד שונים רצו במהירות גבוהה יותר ומאפשרים העברה של קוד בבסיס התוכנה שהיה כתוב ב-C להכתב ישירות ב-PHP ללא פגיעה בביצועים. כמו כן, גירסה זו הציגה מספר אפשרויות תחביר נוספות לכתיבה מינימליסטית וקריאה יותר, את הטיפוס union ועוד.

עתיד PHP

PHP עברה דרך ארוכה מאז ההתחלה הצנועה שלה כקבוצה של סקריפטים של CGI. במהלך השנים, היא התפתחה לשפת תכנות רבת עוצמה ורב-תכליתית המשמשת מיליוני מפתחים ברחבי העולם. ההיסטוריה העשירה שלה היא עדות לעבודה הקשה ומסירותם של המפתחים שתרמו לפיתוחה לאורך השנים, ועתידה נראה מזהיר כאשר תכונות חדשות ושיפורים מתווספים ללא הרף לשפה.

PHP ממשיכה להיות בחירה פופולרית לפיתוח אתרים, עם מיליוני אתרים ואפליקציות שנבנו באמצעות השפה. הגרסה העדכנית ביותר, PHP 8.0 מובילה בין שפות התכנות הנפוצות והיעילות לכתיבת קוד צד שרת באתרי אינטרנט.

תגיות: php
הוספת תגובה
YouTube previewPlay

שנקפיץ יחד את העסק שלך לגבהים חדשים?

בניית חנות אינטרנטית של מיזם גרופ תעזור לך ביצירת סיסטם עוצמתי שמגדיל מכירות.

ההצלחה מבוססת על בניית חנות וירטואלית בחוד החנית עם הקמת מערך שיווק אפקטיבי שמגדיל חשיפה והמרות.

 

אל תהססו! מלאו את הטופס או התקשרו עכשיו 077-7644819

 
WhatsApp
שנקפיץ לך את העסק?
לחץ כאן
התקשר עכשיו 077-7644819
או מלא את הטופס להלן: